e-Ticaret Sitelerinde Kategori Sayfaları için Etkili SEO Çalışması

Girişimcilik Dünyası
Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

e-Ticaret Sitelerinde Kategori Sayfaları için Etkili SEO Çalışması

Tüm gün ofiste zaman geçiriyor veya öğrenciliğiniz döneminde internetten  ek bir gelir elde etmek istiyorsanız bu yazımız tam olarak size hitap ediyor. İşte 5 farklı Yöntemi.

İlk olarak “Emek olmadan yemek olmaz” atasözü ile yola çıkalım. Ne iş yaparsanız yapın hem kazandığınız paranın bereketinin olması hem de düzenli bir gelir elde edebilmeniz için zaman harcamanız gerekecektir.

Aşağıdaki maddelerden bir ya da birkaçı size uygun ise lütfen YORUM sekmesinden bizlere düşüncelerinizi iletin. Hatta eğer maddeleri uygulamaya başlarsanız süreçleri bizlerle de paylaşırsanız diğer ziyaretçilerimiz için de aydınlatıcı bir destek olacaktır.

[ilgiliMakale icerik_id=”2637″]

 

Her Girişimcide Bulunması Gereken 5 Faydalı Alışkanlık

 

– Blog Kurmak

Günümüzde her ne kadar eskisi kadar popüler olmasa da İnternet Sitesi Açarak – Blog Yazarak gelir elde edebilmeniz mümkün.

Bu süreç ne yazık ki içeriklerin kalitesi, devamlılığı ve kendinizi geliştirmeniz ile doğru orantılı olarak kısalmakla birlikte hemen birkaç ay içerisinde size gelir getirecek bir süreç değildir.

Tabi yazdığınız blog yazıları çok niş bir alanda ise ve takipçileriniz hızlı bir şekilde sizi keşfederse hızlı bir şekilde de gelir elde edebilirsiniz.

Nasıl Kazanç Elde Edilir?

 • Google Adsense Reklamları Yayınlamak
 • Tanıtım Yazıları Yayınlamak
 • Banner Reklam Almak
 • Link Satışı Yapmak vs.

[ilgiliMakale icerik_id=”1898″]

 

Canlı Destek - Site Destek

 

Youtube Üzerinden Kazanç Sağlamak

Günümüzün popüler mesleklerinden birisi olan Youtuber’lık eğer ciddi bir kitleye hitap ediyorsanız size ciddi kazançlar sağlayabilir.

Burada bazen zaman içinde bir kitle oluştururken bazen de yayınladığınız bir içeriğin viral olması ile dakikalar içinde binlerce hatta yüzbinlerce kişi tarafından izlenilen ve takip edilen birisi haline gelebilirsiniz.

Bu süreçte de çekeceğiniz videoların kalitesi, sürekliliği ve hedef kitleye uygun bir içerik barındırması önemli detaylardır.

Nasıl Kazanç Elde Edilir?

 • Google Adsense Reklamları Yayınlayarak
 • Marka İşbirlikleri Yaparak
 • Kendi Ürünlerinin Reklamını Yaparak

[ilgiliMakale icerik_id=”292″]

 

Şirket Açılışı

 

Instagram – TikTok ve Sosyal Medya Üzerinden Kazanç Sağlamak

Aslında Youtube sekmesinde yer alan tüm bilgiler Instagram, Tik-Tok ve diğer Sosyal Medya siteleri üzerinden kazanç sağlamak isteyenler için de geçerlidir.

İlgili platformun takipçi kitlesine uygun ve platformun sunduğu özellikler sonuna kadar kullanarak hazırlayacağınız içerikler sizi çok kısa sürede Fenomen haline getirebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Nasıl Kazanç Elde Edilir?

 • Alışveriş Siteleri İle İşbirliği Yaparak
 • Marka İşbirlikleri Yaparak
 • Kendi Ürünlerinin Reklamını Yaparak

[ilgiliMakale icerik_id=”910″]

 

İnternet ve Kazanç

 

Stok Fotoğraf ve Video Satarak

Bu biraz daha profesyonel bir tercih olsa da Türkiye’de çok fazla kazanç getiren bir iş değildir. Ancak satacağınız görsellerin Global olması, çektiğiniz videoların tüm dünyayı kapsayan videolar olması durumunda özellikle Yurtdışı Satışlarından ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

Tabi ki bunun için bol miktarda Sanatsal Yetenek ve yeterli miktarda da Teknolojik Yeterliliğe sahip olmanız gerekmektedir.

Nerelerden Kazanç Elde Edilir?

 • Stok fotoğraf ve video satışı yapan siteler üzerinden,
 • Freelancer çalışma yapılabilecek siteler üzerinden,

[ilgiliMakale icerik_id=”2700″]

 

Sosyal Medya - Pazarlama ve e-Ticaret

 

İçerik Üreterek Kazanç Elde Etmek

Harcadığınız zamanla doğru orantılı olarak ancak diğer seçeneklere göre daha az kazanç sağlamanıza imkân sağlayacak, çok fazla birikime de ihtiyaç duyulmayan sektörlerden birisi İçerik Üreticiliğidir.

Özellikle artan web siteleri sebebiyle artan İçerik İhtiyacını karşılamak için farklı içerik siteleri veya forumlar üzerinden ürettiğiniz içerikleri satabilir veya açılan konulardaki içerik üretim taleplerini karşılayabilirsiniz.

Kısa vadede azda olsa gelir getiren bir iş olmasına rağmen uzun vadede size bir katkısı olur mu orası ayrı bir soru işaretidir.

Nerelerden Kazanç Elde Edilir?

 • R10 – Wmaracı gibi forum sitelerinden,
 • Sadeceon, Bionluk gibi Freelancer sitelerinden,
 • İçerik Üretim üzerine kurulmuş siteler üzerinden,

e-Ticarette-Kargo-Gönderimi

 

İnternetten Para Kazanmanın Yolları

Aslında İnternet üzerinden birçok farklı yol ve yöntemle para kazanmak, hatta ciddi paralar elde etmek mümkündür.

Network Sistemleri veya Affialite – Satış Ortaklığı Sistemleri, e-Ticaret, Instagram üzerinden ürün veya hizmet satışı, İçerik üreterek satmak, Web sitesi açmak, Youtube veya Instagram gibi sosyal medya ağlarında fenomen haline gelmek, bazlı borsa süreçlerine dahil olmak vs. gibi birçok adım bu listede kendisine yer alabilecektir.

Biz şimdilik 5 tanesini buraya ekledik. Sizlerden gelen taleplere göre de bu liste artmaya ve uzamaya devam edecektir.

microsoft project 2019 lisans

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BianGoo Blog ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!