Mehmet Ziya KALKAVAN Kimdir?

Mehmet Ziya Kalkavan
Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kalkavan Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak ailenin 4. Kuşak Yöneticilerinden birisi olan Mehmet Ziya KALKAVAN aynı zamanda TOBB Genç Girişimciler Üst Kurul Üyeliği yapmaktadır. Peki, Mehmet Ziya KALKAVAN Kimdir?

 

Ziya Kalkavan

 

Mehmet Ziya Kalkavan KİMDİR?

1977 İstanbul doğumlu ve Aslen Rizeli olan Mehmet Ziya Kalkavan, ilköğretim ve lise eğitimini İstanbul’da İSTEK Tarabya Kemal Atatürk lisesinde tamamladı. Üniversite ve Yüksek lisansını 1996-2002 yılında İngiltere Plymouth Üniversitesi deniz İşletmesi ve Deniz Hukuku üzerine yaptı.

Mehmet Ziya Kalkavan, 2002 yılında aile şirketleri olan Kalkavan Denizcilikte broker olarak iş hayatına başladı ve 1 sene sonra yönetim kurulu görevinde yer aldı. 2010 yılı itibari ile Denizcilik, İnşaat ve Turizm alanlarında faaliyet gösteren Kalkavan Holding Yönetim Kurulu Başkanlık görevine başladı ve halen bu görevde devam etmektedir.

Enka milli takımlarında yaklaşık 5 yıl Su Topu oynayan Mehmet Ziya Kalkavan’ın resme ve özellikle sinemaya büyük ilgisi bulunuyor.

Mehmet Ziya Kalkavan, ruhu ve iş hayatındaki başarılı konumu ile denizcilik sektörünün önemli oyuncuları arasında yer almaktadır.

Deniz Ticaret odası meclis üyesi, Armatörler Birliği Yönetim kurulu üyesi, Rize Vakfı yönetim kurulu üyesi, Türk Deniz Eğitim Vakfı Yönetim kurulu üyesi ve TOBB Genç Girişimciler Üst Kurul üyesi gibi Bir çok STK’larda Görev almaktadır.

Mehmet Ziya Kalkavan aynı zamanda koyu bir Beşiktaş Taraftarıdır.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BianGoo Blog ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!