İnternet Üzerinden Şirket Olmadan Vergi Levhasız Kredi Kartı İle Ödeme Alma

İnternetten Alışveriş Online Ticaret
Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnternet üzerinden satış yaparken Kredi Kartı ile ödeme almak isteyenler için Olmadan, Vergi Levhasız olarak Hizmeti veren firmaları sizler için bir araya getirdik.

Listede ülkemizde BDDK tarafından onaylı olan firmalarla beraber BDDK onaylı firmalardan hizmet alıp aracılık hizmeti sunan siteler yer almaktadır.

Aşağıda yer alan sitelerin uzun veya kısa vadede bu hizmetleri devam ettirip ettirmeyecekleri Yasal Sınırlar içerisinde değişkenlik gösterebilir. Ayrıca listede yer verdiğimiz hiçbir firmaya da site referans olmamaktayız.

[ilgiliMakale icerik_id=”2499″]

 

Şirket Olmadan – Vergi Levhasız Sanal Pos Hizmeti Neden Gerekli?

Özellikle Instagram – Facebook vb. Sosyal Medya ağları üzerinden satış yapan Bireysel Satıcılar için Kredi Kartı ile ödeme almak ciddi bir sorun haline gelebilmektedir.

Bu sebeple de Vergi Levhası istemeden yani Şirket Olmanıza Gerek Duymadan Sanal Pos hizmeti veren aracı firmalara ihtiyaç artmaktadır.

Aşağıdaki listede yer alan firmalar Bireysel Başvurulara da açık olan ve SMS – Link – Mağaza gibi farklı ödeme alma seçenekleri sunan firmalardır. Aralarında İyzico ve Shopier gibi büyük çaplı firmaların da olduğu listede nispeten daha düşük işlem hacmine sahip yerel ödeme seçeneklerde kendilerine yer bulmuştur.

 

e-Ticaret ve Alışveriş

 

Şirket Açmadan, Vergi Levhasız Kredi Kartı İle Ödeme Alma

Sizde aşağıda yer alan firmalar üzerinden Şirket Açmanıza gerek kalmadan, Vergi Levhasına sahip olmadan internet üzerinden kredi kartı ile ödeme alabilir, Sanal Pos hizmetlerini kullanabilirsiniz.

 

İyzico

İyzico sektörün öncü firmalarından bir tanesi olarak özellikle Kurumsal Firmalara hizmet sunan bir firmadır. İyzico Bireysel Kullanıcılar için de kısıtlı bir alanda da olsa hizmet sunmaktadır.

İyzico tarafından sunulan “Link ile Ödeme Alma” hizmetinden yararlanmak için, bir şirkete sahip olmanıza gerek yoktur. “Sanal POS” ve “Pazaryeri Ödeme Çözümü” hizmetlerinden yararlanmak için ise şirket sahibi olmanız gerekmektedir.

  • Şirketlerde %2.79 + 0,25 TL’den başlayan komisyon oranları ile,
  • Bireysel kullanıcılarda %3,49 + 0,25 TL’den başlayan komisyon oranları ile işlem yapılmaktadır.

[ilgiliMakale icerik_id=”2688″]

 

Paym.es

Kurumsal firmaların yanında Şirket kurmanıza gerek kalmadan Bireysel Kullanıcılara da Sanal Pos – İnternetten Ödeme Alma imkanı sunan firmalardan bir tanesi de Paym.es isimli aracı firmadır.

Sistem üzerinden Sosyal Medya, İnternet Sitesi veya SMS ile yapacağınız satışların ödemelerini alabiliyorsunuz.

  • Şirketlerde %1.25’den başlayan komisyon oranları ile,
  • Bireysel kullanıcılarda %2.99’dan başlayan komisyon oranları ile işlem yapılmaktadır.

 

Shopier

Hem kurumsal hem de bireysel kullanıcılara hizmet sunan, sektörün en eski aracı sitelerinden bir tanesi Shopier isimli aracı sitedir.

Dilerseniz site üzerinden açacağınız Mağaza ile dilerseniz de Link üzerinden ödeme alabilmeniz mümkündür.

  • Komisyon oranı %2.99 + 0,49 TL’den başlamaktadır. Bireysel Kullanıcılar için komisyon oranları daha yüksek seviyelere çıkabilmektedir.
  • Ödemeler haftalık olarak Çarşamba günleri yapılmaktadır.

[ilgiliMakale icerik_id=”2700″]

 

Payizone

Kurumsal firmalar dışında Şirket kurmanıza gerek kalmadan Bireysel Kullanıcılara da Sanal Pos – İnternetten Ödeme Alma imkanı sunan firmalardan bir tanesi de Payizone isimli aracı firmadır.

Sistem üzerinden Link, İnternet Sitesi veya SMS ile yapacağınız satışların ödemelerini alabiliyorsunuz.

  • %3.2 + 0.49 TL ‘den başlayan komisyon oranları. Bireysel Kullanıcılar için komisyon oranları daha yüksek seviyelere çıkabilmektedir.
  • İş modeline göre değişmekle beraber Ertesi Gün Ödeme imkanı.

Sisteme dâhil olduğunuz zaman İş Modelinize, Şirket Olup Olmamanıza ve Sattığınız Ürünlere göre Payizone firması size Ertesi Gün Ödeme veya Vadeli Ödeme seçeneği sunmaktadır.

 

ShopiNext

Kurumsal firmaların yanında Şirket kurmanıza gerek kalmadan Bireysel Kullanıcılara da Sanal Pos – İnternetten Ödeme Alma imkânı sunan firmalardan bir tanesi de ShopiNext isimli aracı firmadır.

Sistem üzerinden Link, İnternet Sitesi veya SMS ile yapacağınız satışların ödemelerini alabiliyorsunuz.

  • Komisyon oranı %3.9 olarak belirlenmiştir. Bireysel Kullanıcılar için komisyon oranları daha yüksek seviyelere çıkabilmektedir.
  • Ödemeler haftalık olarak Çarşamba günleri yapılmaktadır.

 

Kredi Kartı Alışveriş

 

Firmalara Sanal Pos Hizmeti Veren Firmalar

Gerek Şahıs İşletmeleri gerekse de Kurumsal Firmalara Sanal Pos hizmeti veren firmalardan birkaç tanesi aşağıdaki gibidir.

Eğer bir şirketiniz varsa aşağıdaki firmalar üzerinden Daha Uygun Komisyon Oranları ile Sanal Pos Hizmeti almaya başlayabilirsiniz.

 

Listeyi daha uzun bir hale getirmek elbette ki mümkün. Birçok BDDK onaylı Sanal Pos Hizmeti sunan firma hayatımıza girmiş durumda.

Eğer bir Şirket iseniz sizde yukarıdaki seçeneklerden birisi ile anlaşarak Sanal Pos Hizmeti alabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BianGoo Blog ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!