2021 yılı N11 Kargo Ücretleri – N11 Kargo Fiyat Listesi

N11 Bakım
Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

.com tarafından yılı Ocak ayından itibaren uygulanacak olan aşağıdaki gibidir. İlgili rakamlar 2 Ocak 2021 tarihinden itibaren geçerli olacak olan fiyatlardır.

N11 sistemi üzerinden satış yapan satıcılara ve gibi zorunlu Ücretsiz Kargo olayını dayatmamaktadır. N11.com üzerinden satış yapan mağaza sahipleri dilerlerse ürünlerini Ücretsiz Kargo dilerlerse de Alıcı Ödemeli Kargo şeklinde satışa açabilir, dilerlerse de Şartlı Ücretsiz Kargo seçeneği ile işte örneğin 150 TL üstünde Ücretsiz Kargo gibi çalışmalar yapoabilirler.

Bu sebeple de işte 30 TL altında şu kadar, 30 TL üstünde bu kadar diye Kargo Ücreti ödemeleri tahsil edilmez. Yine bu noktada N11.com üzerinden satış yapan ancak Kendi Kargo Anlaşması ile ürün göndermek isteyen satıcılarda kendi anlaşmalı kargo fiyatları üzerinden ürün gönderimi yapabilirler. Aşağıdaki kargo bedelleri zorunlu değildir.

[ilgiliMakale icerik_id=”3068″]

 

N11

 

2021 yılı N11 Satıcı Kargo Fiyat Listesi

2021 yılında N11 Kargo Anlaşması ile kargo gönderimi yapan firmaların ödeyecekleri Kargo Ücretleri aşağıdaki gibi olacaktır. Daha uzun liste için Satıcı Panelinize bakabilirsiniz.

Listede yer alan fiyatlara + %18 KDV Eklemesi yapılması gerekmektedir. Fiyatlar KDV Hariç fiyatlardır.

Aşağıdaki listede yer alan fiyatlar 2 Ocak 2021 tarihi itibari ile geçerli olacak olan fiyatlardır.

 

N11 Kargo Ücretleri 2021

[ilgiliMakale icerik_id=”3034″]

Kargo gönderimlerinizi hangi kargo ile yapacağınızı Sipariş Onay Aşamasında seçebilir ve o kargonun ücretlendirmesi ile ürün gönderimlerinizi yapabilirsiniz. Kargo Ücretleri ile birlikte Kargo Dağıtım Süresi – Kargo İade Adetleri gibi detaylara da bakarak hangi kargo firması ile çalışacağınıza karar verebilirsiniz.

 • Ceva Lojistik, Borusan Lojistik ve Horoz Lojistik ile yapacağınız gönderilerde, birim kg/desi üzerinden oluşan kargo ücreti minimum taşıma bedelinin altında kalırsa, kargo ücreti olarak minimum taşıma bedeli talep edilir. Örneğin; Borusan Lojistik ile gönderilen Şehir içi çıkışlı ve varışlı 20 kg/desi bir kargonun fiyatı 0,66 x 20 = 13,20 TL olarak hesaplanır. Bu durumda, kargo ücreti olarak minimum taşıma bedeli olan 28,75 TL + KDV faturalandırılır. Bir diğer örnekte ise, Borusan Lojistik ile gönderilen Şehir İçi 100 kg/desi bir kargonun ücreti 0,66 x 100 = 66,00 TL olarak hesaplanır; bu bedel minimum taşıma bedelinin üzerinde olduğu için faturalama 66,00 TL + KDV olarak yapılır.
 • Ceva Lojistik, Borusan Lojistik ve Horoz Lojistik’te çıkış ili ile varış ilinin aynı olduğu (İstanbul-İstanbul) teslimatlar şehir içi fiyat olarak hesaplanmaktadır. Çıkış ili ile varış ili farklıysa (İstanbul-Ankara) şehir dışı olarak hesaplanmaktadır.
 • Yasal düzenlemeler uyarınca Posta Hizmetleri Kanunu, 30 kg ağırlığın veya 300 dm³ hacmin altındaki maddeleri posta gönderisi olarak tanımlamıştır. Bu yasal düzenlemeye göre Posta Hizmet Bedeli %2,35 olarak belirlenmiştir.
 • Yurtiçi Kargo gönderilerinde, tek parçada 100 kg veya 100 desi üzeri olan gönderiler için 353 TL + KDV ağır kargo ek ücretlendirmesi yapılacaktır.
 • *30 Kg’yi veya 100 desiyi aşan gönderilerde PTT’nin perakende fiyat listesi üzerinden %15 indirim uygulanacaktır. 30 KG’yi aşmayan 100 desiye kadar olan gönderilerde yukarıdaki fiyat listesi geçerli olacaktır. Perakende fiyat listesi için tıklayın.

 

Kolay Gelsin Kargo Firması Entegrasyonu Nasıl Çalışır?

 • İstanbul ve Ankara’dan alım yaparak İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Bursa, Konya, Antalya, Mersin, Gaziantep ve Adana illerine dağıtım yapmaktadır.
 • Kolay Gelsin firması ile çalışmak için teslimat şablonunuzda Kolay Gelsin firması ve alternatif bir kargo firmasını işaretlemeniz gerekmektedir. Kolay Gelsin firmasının dağıtım yaptığı iller dışında kalan gönderimleriniz için alternatif olarak işaretlediğiniz seçiminiz aktif olacaktır.
 • Kolay Gelsin firmasında ücretlendirme parça başı olarak hesaplanır.
 • Kolay Gelsin firması 30 desi/kg altında ürün taşımaktadır.
 • Kolay Gelsin firmasıyla gönderilmek üzere oluşturulan siparişlerinizi ayırt edebilmeniz için sistem uyarı verecektir. Bu siparişleriniz onaylandıktan sonra, Kolay Gelsin firması tarafından alım randevunuz oluşturulacaktır.
 • Kolay Gelsin ile alakalı daha detaylı bilgi talep edilmesi durumunda 0549 812 90 46 nolu telefondan yardım alabilirsiniz.

[ilgiliMakale icerik_id=”1612″]

Kargo Ücretleri Nasıl Tahsil Edilecek?

Kargo ücretleri sipariş bazında hesabınızdan düşülecektir. Düşülen miktar, ay sonunda toplu olarak faturalandırılacaktır.

 

İade Ürünler için de Geçerli Olacak mı?

Bu kampanya iade ürünler için de geçerli olacaktır. Ürün/ürünler için iade talebi oluşturan alıcılara, bir Kargo Kampanya Kodu verilecektir. Alıcılar, siparişi bu kodu kullanarak iade ettiklerinde kargolarınız tablodaki fiyatlara göre iade olacaktır. Alıcının siparişi kapıda iade etmesi veya kargonun teslim edilememesi durumunda kargo bedelinin %50’si tutarında ücret alınacaktır.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BianGoo Blog ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!